Hakkımızda

KURUMSAL YAPIMIZ VİEM şirketler grubu içerisinde, imalat şirketi olarak görev yapan Ekozey şirketi, Çanakkale Gökçeada Şirin köyde ki tesislerinde, süt ürünleri, zeytinyağı, bal ve şifalı bitkilerin üretimi, imalatı, kurutulması paketlenmesi çalışmaları yürütmektedir.

 Gurup şirketlerimizden bir diğer şirketimiz İMBROZ şirketinin Gökçeada da ki Türkiye’nin en modern organik sertifikalı mutlu keçiler çiftliğinde tamamen organik yemler ve mera bitkileri ile beslenen serbest dolaşan keçilerimizden el değmeden üretilen süt, EKOZEY şirketimizin tesislerinde işlenmektedir. ·

Mutlu keçiler çiftliğinde üretilen organik keçi sütünden pastörize günlük süt, kefir, yoğurt, süzme yoğurt, tereyağı, kaymak ile klasik, taze peynir çeşitleri ve kaşar gurubu keçi peynirleri imal edilmektedir.

 Adanın doğal zeytinleri zeytinyağı üretim tesisimizde soğuk sıkım metodu ile sıkılarak organik ve doğal zeytinyağı üretilmektedir. · Çanakkale, Artvin ve Ardahan yöresinden ki arılarımızdan elde edilen organik ve doğal ballar, tesisimizde işlenerek dolum yapılmaktadır.

 Adanın doğal bitki topluluklarından, çevre ormanlardan toplanan ve kültürleri yapılan şifalı bitkiler, doğal yöntemlerle kurutulup paketlenmektedir.

 Süt ve süt ürünlerimizin tamamı, zeytinyağı ve bal çeşitlerimizin büyük bir kısmı organik sertifikalı geriye kalan kısmı da doğal ürünlerdir.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından organik tarım uygulaması yapılan Gökçeada tesislerimizde ürettiğimiz organik ürünlerimizin tamamı, uluslararası sertifikasyon kuruluşlarından ECOCERT-İMO firması tarafından sertifikalanmaktadır.

 Üretilen Saklıcennet markalı ürünlerimiz, pazarlama faaliyetini yürüten TEMARI şirketimiz tarafından piyasaya arz edilmektedir.

AMACIMIZ; Gıda Tarım ve hayvancılık Bakanlığı tarafından organik tarımın desteklenip teşvik edildiği Gökçeada da doğal yapının bozulmamasına, sanayi tesisleri ile kirletilmemesine, organik tarım ve hayvancılığın geliştirilerek, Adanın üretilen organik sertifikalı ürünlerle anılmasına ürettiğimiz organik ürünlerin değerlenmesine, organik gıdaları, ülkemizin daha geniş kesimlerine ulaştırılarak halkımızın sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmaktır.

HEDEFİMİZ; Gökçeada da organik tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve marka değerinin yükseltilmesiyle organik üretim tesislerimizi geliştirmek, sertifikalı organik ürün çeşit ve miktarlarını artırıp ülkemizin her yerine ulaştırmaktır.